Kurucumuzdan

"21. yüzyılda eğitim-öğretim nasıl olmalıdır?" diye bir soru sorulursa vereceğimiz cevap "insan kıymetinin her şeyden önce tutulduğu bir eğitim-öğretim modeli" olmalıdır. Üstün insan ancak erdemle elde edilebilir.

Kültürlerin birbirine bu kadar benzer olduğu günümüzde milli değerler ve yerel özelliklerimiz evrensel değerlerin karşısında boyun eğmek zorunda kalmaktadır.

Çağdaş eğitim tam da bu noktada mihenk taşı vazifesi görmektedir.

Biz Pikare Eğitim Kurumları olarak bu düşüncelerden hareketle çağdaş, modern evrensel ölçütlere göre eğitim-öğretim modeli uygulayan bir kurumuz.

Öğretmen olarak 21 yıl önce başlamış olduğumuz bu kutlu yolda daima "iyi insan yetiştirmenin" en ulvi görev olduğunun bilinciyle hareket ettik. Hemen her okul türünde yapmış olduğumuz öğretmenlik bize farklı kategoride öğrencilerle çalışma fırsatı verdi. Farklı dershanelerde ve farklı özel okullarda çalışma imkânı bulmamız eğitim-öğretime bakış açımızı zenginleştirdi. Farklı ülkelerin eğitim sistemlerini incelememiz bize farklı bakış açıları kazandırdı.

Edinmiş olduğumuz tecrübeler insana dokunmanın önemini kavratmış oldu. Butik eğitimin ne kadar önemli olduğunu Pikare Eğitim Kurumları’ndan 16 yıldan beridir mezun ettiğimiz binlerce öğrencide görebiliriz.

"İnsanı değiştir ki dünyayı değiştirebilesin." düşüncesinden hareketle biz "her şeyden önce insan" felsefesiyle hareket ediyoruz. Mezun ettiğimiz öğrencilerimiz kendi ailesine, toplumuna, milletine ve bütün insanlığa faydalı bir birey olsun.

Pikare Eğitim Kurumları’nı güçlü kılan şey; sıcak, samimi, bilgiye dayalı, modern ve çağdaş bir kurum olmamızdır. Daha mutlu, daha bilgili, daha entelektüel ve aydınlık bir gelecek için çalışmaya var gücümüzle devam etmeliyiz, devam edeceğiz...

Kurucu Müdür

Adem Kas