Kurumsal

Temeli 1998 yılında atılan Pikare Eğitim Kurumları, İstanbul’un butik eğitim alanında faaliyet gösteren ilk kurumudur. Pikare kurulduğu yıldan şu ana kadar başarılarını arttırarak yoluna devam etmektedir. Öğrencilerini Türkiye’nin en seçkin okullarına yerleştirmeyi başaran Pikare, eğitim-öğretim alanında hep zirvede kalmayı başarabilmiştir. Bire bir eğitim öğretim anlayışını her yıl bir adım ileriye taşımayı kendine prensip edinmiştir.

Pikare, eğitim-öğretime başladığı ilk günden itibaren İstanbul’un en seçkin kurumlarından biri olarak faaliyet göstermektedir. Bu yıl ortaokul ve Anadolu Lisesi ailesine bir de Fen Lisesi dahil edilmiştir. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Fen Lisesine tüm sınıflardan puan esasına göre öğrenci alımı yapılacaktır.

"Kalabalıklar içerisinde kaybolmayın." Pikare'nin en önemli sloganıdır. Öğrencilerimizin bireysel olarak ortaya koymuş olduğu başarının sırrı bu sözde saklıdır. Pikare "önce insan" anlayışıyla hareket edip bu yolda çaba sarf eden ve öğrencileri bir birey olarak değerlendiren bir kurumdur.

Pikare Eğitim Kurumları, çağdaş, modern, evrensel ölçütlerde bir dünya vatandaşı yetiştirmenin gerekliliği anlayışıyla hareket etmektedir.